Władze Krakowa

Jednym z największych przeszkód w większości miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy nie są przygotowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki powstał przez wzrost ilości samochodów na krajowych ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych miast, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych połączeń między już wybudowanymi drogami oraz naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne drogi, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, aby poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Ale widać jasno, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.