hydrolat z rozmarynu

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą stosowane, ponieważ mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a właściwie produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie delikatne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy przystosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, jednakowoż i o przyrodę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.